Zrób To Sam - Kreateria w TVP Wrocław

Wspólnie z sobotnim programem "Zrób sobie dom", godz. 10:20 w TVP Wrocław -  zapraszam do pooglądania realizacji mniej lub bardziej skomplikowanych projektów 
z dziedzin dekorowania jak decoupage, scrapbooking oraz innych realizowanych przy skromnym moim udziale w sklepie Kreateria. Zapraszam.

W maju 2010 roku miałam przyjemność wystąpić w jednym z odcinków programu - wówczas odnawiałam stary stolik. 
Fotka poniżej:


Od listopada 2013 roku odświeżamy współpracę.
Mam przyjemność zaprosić Państwa na cykl programów w sobotnich co-dwutygodniowych odcinkach programu "Zrób sobie dom":


Mam też ambitny plan, aby w tej zakładce znalazły się krótkie kursy obrazkowe z mniej lub bardziej skomplikowanych projektów różnych technik lub po prostu ciekawych dekoracji do domu i otoczenia. Nie wiem, jak często uda mi się wstawiać tu projekty, bo niestety doba za krótka ale zajrzyjcie czasami  :)

Na początek kurs obrazkowy z domalowywania tła do serwetek/obrazków obyczajowych, przy których zazwyczaj głowimy się, co zrobić, aby motyw nagle się nie urywał...najprościej kontynuować sytuację, a jak to zrobić przedstawiam poniżej na wybranym przykładzie z wiejskiej scenerii.
Kurs obrazkowy przemiany pewnego zegara kuchennego.Rozkręcamy, czyścimy, szlifujemy. Nakładamy podkład oraz wybrany kolor farby.
Nakładamy preparat do spękań: step1 -wysycha, step2 -wysycha i pojawiają się spękania. Powstałe nitki spekan, wypełaniamy porporiną i pozostawiamy do związania a nastepnie pokrywamy warstwą lakieru ochronnego - w tym przypadku lakier syntetyczny.

Wycinamy i przyklejamy wybrany motyw dekoracyjny - pozostawiamy do wyschnięcia.

Montujemy wskazówki, nakładamy klosz.
Wkładamy baterię i rusza mechanizm w nowym "starym" zegarze.Następny projekt w trakcie realizacji i obfotografowywania - stołek barowy w wydaniu czarno-białym (trochę jak Print-room).

No i zaczynamy ;)  stołek jest jeszcze nieskończony, ale zdjęcia wstawiamy na bieżąco.
Stołek gruntujemy białym podkładem a następnie pokrywamy białą farbą akrylową.

 Wybieramy motywy dekoracyjne do ozdobienia powierzchni.
 Komponujemy wg swojego zamysłu a następnie przyklejamy do powierzchni.
 Po wyschnięciu przyklejonych dekoracji, malujemy czarne elementy stołka  - w tym przypadku, obramówki wokół motywów dekoracyjnych i krawędzie siedziska.
 Doklejamy elementy dekoracyjne w inne miejsca stolika.
Przed nami jeszcze sporo pracy - aktualnie stolik wygląda tak:
cdn.

3 komentarze: